Co mówią statystyki o wypadkach motocyklowych?

Choć motocykliści stanowią mniejszy odsetek użytkowników dróg niż kierowcy samochodów, niestety do wypadków z udziałem tej grupy dochodzi coraz częściej. Jak podają tegoroczne statystyki jedynie 17 mają 2017 roku na drogach zginęło aż 15 osób. 1/3 tych ofiar to właśnie właściciele jednośladów.

Warto pamiętać, że motocykliści są o wiele bardziej narażeni na śmiertelne wypadki samochodowe. Chroni ich bowiem jedynie kask. Nie są wyposażeni ani w poduszki powietrzne ani pasy bezpieczeństwa.

Kierowcy jednośladów często ryzykują przekraczając dopuszczalną prędkość oraz decydując się na jazdę slalomem pomiędzy samochodami, których kierowcy często nie mają szans zauważyć motocyklisty.

Dlatego właśnie, gdy tylko rozpoczyna się sezon motocyklowy, policjanci szczególnie mocno biją na alarm i rozpoczynają rozmaite akcje uświadamiające, przypominając, że bezpieczeństwo zarówno kierowców samochodów, jak i motocyklistów zależy od przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez obie grupy, zachowania szczególnej ostrożności, a także wzajemnego szacunku i przewidywania potencjalnych konsekwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *