Jak przygotować samochód do zimy?

Każdy kierowca na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że odpowiednie przygotowanie samochodu do zimy pozwala na uniknięcie bardzo wielu problemów. Kłopoty te dotyczą nie tylko rozruchu silnika, ale może zdarzyć się także, że drzwi nie będą mogły się otworzyć.

Szczególnie trudny okres dla kierowców

Zima jest bardzo trudnym okresem, zarówno dla kierowców, jak i dla aut. Mimo, że chyba każdy nie lubi zimy jednak kierowcy powinni wiedzieć, że można nieco zneutralizować negatywne oddziaływanie niskich temperatur na nasz samochód. Naturalnie trzeba go odpowiednio przygotować. Mamy jednak na myśli coś więcej, jak tylko zaopatrzenie się w skrobaczkę, bo, mimo, że spełnia ona ważną role to jednak na nic nam się nie przyda, kiedy nie będziemy wstanie otworzyć zamarzniętych drzwi. Jeśli więc chcemy samochód zimą dobrze przygotować zacząć powinniśmy od jego przeglądu technicznego.

Przegląd płynów eksploatacyjnych

Niezwykle istotny przed nadejściem zimy jest przegląd płynów eksploatacyjnych. Powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim układ chłodzenia, albowiem w chwili, kiedy płyn zamarznie, ulec zniszczeniu może nie tylko chłodnica, ale i cały silnik. Naturalnie musimy zmienić opony z letnich na zimowe. Opony zimowe posiadają lepszą przyczepność do jezdni, a tym samym poruszamy się bezpieczniej. Należy mieć jednak na uwadze to, że muszą mieć one odpowiednio głęboki bieżnik.

Zakaz smarowania zamków!

Oczywiście jednym z najpopularniejszych niedogodności jest odśnieżanie samochodu oraz skrobanie szyb. Czynność tą na pewno ułatwi nam odmrażacz w płynie, który nie tylko działa szybko, ale także nie pozostawia mikrorys. Oczywiście czasem przyjdzie nam się zmierzyć z zamarzniętym zamkiem, jednakże należy pamiętać, że odmrażacz stosować możemy tylko wówczas, kiedy już doszło do zamarznięcia. Wcześniej nie wolno niczym zamku smarować, ponieważ efekt będzie wręcz przeciwny od zamierzonego.

Akumulator to podstawa

Oczywiście, bez akumulatora auto nawet drgnie, dlatego przed zima musimy sprawdzić jego stan. Możemy skorzystać z pomocy specjalisty i wykonać test naszego akumulatora. Dzięki temu badaniu ocenimy sprawność baterii, a dzięki temu w czasie zimy nasze auto po prostu nas nie zawiedzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *